При отриманні товару не нехтуйте перевіркою придбаних меблів на предмет їх комплектності і зовнішніх якісних ознак.

Перевірку рекомендується здійснювати, відкривши упаковку всіх елементів меблів і уважно їх оглядаючи (в першу чергу, фасади, дзеркала, скляні поверхні).

З метою виявлення видимих ​​дефектів: подряпин, сколів, вм'ятин, суттєвих відмінностей фактури або відтінків елементів, що являються в виробі єдиним гарнітуром, необхідно всі елементи виставити поруч один з одним без комплектуючої фурнітури.

Відповідно до Закону про захист прав споживачів Республіки Білорусь вимагайте продажу меблів в розпакованому вигляді. Комплектність і справність перевіряйте при покупці в магазині. У разі виявлення відсутності комплектуючих деталей на квартирі покупця підприємство відповідальності не несе.

Доставка меблів

Рекомендується користуватися послугою з доставки, що надають спеціалізованими фірми, які мають призначене для цих цілей обладнання, транспортні засоби та персонал, оскільки в цьому випадку за якість наданої послуги і збереження вантажу відповідає організація-перевізник. Не рекомендується проводити самостійну доставку меблів.

Пам'ятайте: дефекти меблів, отримані внаслідок самостійної доставки, не підлягають усуненню по гарантії.

Складання меблів

Для складання меблів рекомендується залучати фахівців відповідної кваліфікації, які мають відповідні для цих цілей інструменти та обладнання. Збірку проводити в повній відповідності до інструкцій, які обов'язково входять в комплект супровідної документації для меблів в розібраному вигляді і знаходяться в одному з пакетів з яких складається набір.

Не рекомендується проводити самостійну збірку меблів, її «ремонт» або «вдосконалення». Очевидна на перший погляд простота складання - удавана. Для правильного складання необхідний професіоналізм (наявність необхідних навичок і знання технологічних особливостей виготовлення меблів, знання властивостей матеріалів і конструкцій, сумісність і допустимість застосування додаткового обладнання тощо

Увага! У разі самостійного або некваліфікованого складання можливе виникнення недоліків у виробах або їх елементах і, як наслідок, - втрата права на гарантійне обслуговування.

 

При складанні слід уникати необережних ударів і зайвих зусиль. У якісно зібраних меблях всі щити повинні без щілин прилягати до своїх місць, а двері легко і тихо закриватися і утримуватися в закритому чи відкритому положенні.

Експлуатація

Меблі для сидіння (стільці, табурети, банкетки, пуфи, лавки і т.п.) функціонально призначені тільки для сидіння. Не рекомендується ставати ногами на вироби, сидіти на підлокітниках. Заборонено стрибати на стільцях, пуфах і т.д., а також гойдатися на стільцях і кріслах (за винятком крісел гойдалок).

Корпусні меблі (шафи, стелажі, вітальні, кухні, столи, тумби і т. д.) повинні використовуватися відповідно до їхнього функціонального призначення.

Термін, протягом якого меблі зберігають красу і функціональність, значно залежить від умов їх експлуатації.

Меблеві вироби чутливі до світла, вологості, сухості, тепла і холоду. Тому рекомендується виключати або уникати тривалого впливу одного або декількох цих факторів, які викликають пришвидшене старіння лакофарбового покриття, викривлення і деформацію дерев'яних елементів меблів, старіння матеріалу оббивки і ін.

Дотримуючись деяких простих практичних порад, ви зможете підтримувати в найкращому стані всі елементи ваших меблів.

  • Важкі речі слід розміщувати всередині шаф таким чином, щоб рівномірно розподілити навантаження по всій площі та забезпечити необхідну рівновагу . Речі на полицях рекомендується розміщувати за принципом: найбільш важкі - ближче до країв (опор), легші - ближче до центру. Високі елементи (колони, багатоярусні шафи і т. д.) Рекомендується більше навантажувати в нижніх секціях для забезпечення кращої стійкості цих елементів.
  • Не проводьте по поверхні меблів, та уникайте ударів по них гострими (ріжучими) або важкими твердими предметами.
  • При експлуатації виробів, що мають скляні двері, полки, дзеркала, необхідно пам'ятати, що експлуатація скляних виробів і дзеркал з тріщиною може призвести до отримання травми. При появі тріщин треба негайно замінити пошкоджену скляну деталь або дзеркало. Скляні полиці слід навантажувати не більше, ніж по 7 кг на кожну.
  • Звертаємо Вашу увагу на те, що елементи кухонних гарнітурів, розташовані поблизу газової або електричної плити, схильні до підвищеного теплового навантаження, через це рекомендується захищати їх від джерел тепла відповідними теплоізоляційними матеріалами. Просимо Вас зауважити, що в меблі може встановлюватися виключно спеціальна «вбудована» побутова техніка. Така техніка виготовляється виробниками відповідно до нормативів і технічних умов електробезпеки, відведення вологи, теплообміну, вентиляції і т. п.
  • Пам'ятайте: ні в якому разі не слід використовувати звичайну побутову техніку в якості вбудованої. Це може становити реальну небезпеку для життя чи здоров'я людей, а також збереження майна!

Світло

Не допускайте прямого впливу сонячних променів на меблеві вироби. Тривалий прямий вплив світла на деякі ділянки може викликати зміну відтінку в порівнянні з іншими ділянками, які менше піддавалися випромінюванню.

Температура

Високий показник тепла або холоду, а також раптові перепади температури можуть серйозно пошкодити меблі або їх частини. Меблі повинні бути розташовані на відстані більше 1 м від джерела тепла. Рекомендована температура повітря при зберіганні і експлуатації не нижче + 2 ° C. Не залишайте на меблях гарячих предметів (праски, посуду з окропом і т. п.) Уникайте тривалої дії визиваючих нагрівання випромінювань (світло потужних ламп, мікрохвильові випромінювачі і т. п.).

Вологість

Рекомендована відносна вологість при зберіганні і експлуатації виробу 45-70%. Поверхні меблів повинні бути завжди сухими. Поверхні деталей меблів слід оберігати від попадання вологи, щоб уникнути розбухання каркасів, фасадів, кришок і стільниці, відклеювання країв на бічних поверхнях; неприпустиме попадання на лакові поверхні води і рідин, що розчиняють лакофарбові плівки (спирт, ацетон, бензин та ін.). Їх слід протирати сухою м'якою тканиною (фланель, сукно, плюш, міткаль). Догляд за робочими поверхнями (стільниці, мийки і т. П.), Як правило, повинен здійснюватися м'якою вологою тканиною, поролоновою губкою або спеціальними щітками, можливе застосування відповідних миючих засобів.

Рекомендується очищати будь-яку частину меблів якнайскоріше після того, як вона забруднилася. Якщо ви залишаєте забруднення на деякий час, то помітно підвищується небезпека утворення розлучень, плям і пошкоджень меблевих виробів. У разі стійких забруднень рекомендується використовувати спеціальні очисники, які в даний час представлені в досить широкому асортименті і, крім належних очищаючих якостей, володіють поліруючим, захисним, консервирующим, ароматизуючим і іншими корисними властивостями. В цьому випадку необхідно слідувати інструкціям виробників очищувачів про порядок і області їх застосування.

При відсутності спеціальних засобів допускається також відхід (чищення) із застосуванням невеликої кількості водного розчину нейтрального миючого засобу (наприклад, 2% - миючий засіб, 98% - вода). По завершенні будь-якого очищення необхідно висушити (насухо протерти) всі частини, які піддавалися вологому чищенню. Рекомендується звернути особливу увагу на внутрішні і мало вентильовані частини. При експлуатації не допускайте попадання води та інших рідин на поверхні, що стикаються з підлогою.