На зміну бабусиним пуховим перинам, войлочним і ватним матрацам, панцирним  сіткам прийшли сучасні спальні покриття: матрац пружинний або безпружинний.

Основна відмінність цих матраців - в конструктивній особливості. Щоб зрозуміти, який матрац краще, пружинний або безпружинний, порівняємо характеристики і властивості виробів обох типів:

Безпружинні матраци

Безпружинний матрац повністю виготовлений з наповнювача, який може складатися з різного роду матеріалів як штучного, так і рослинного походження. Монолітна конструкція не містить металевих деталей, тому вони не надає магнітного і електростатичного дії на організм. Такі вироби здатні витримувати навантаження до 140 кг без деформації поверхні протягом тривалого періоду.

Безпружинні моделі більш жорсткі, ніж матраци з пружинним блоком, добре підійдуть дорослим з проблемами в опорно-руховому апараті і дітям для формування правильної постави. Мінусами є відсутність моделей з абсолютно м'якою поверхнею і відсутність ефекту гойдання після будь-якого руху, що компенсується досить низькою ціною і наявністю ортопедичних властивостей певних видів наповнювача.

Пружинні матрасы

Спальні матраци з пружинним блоком можна розділити на вироби, в яких використовуються:
Блок «Боннель»

має пружини, що працюють в зв'язці, в залежності один від одного. Всі пружини з'єднані між собою через жорстку сталеву раму і дротом. Вироби з блоком "Боннель" завдяки низькій ціні, тривалого терміну експлуатації, здатністю витримувати великі навантаження, досить затребувані на споживчому ринку. Серед мінусів такої пружинної системи можна виділити відносно низькі ортопедичні характеристики і поява скрипу згодом.


Незалежні пружини.

Кожна пружина в такому блоці поміщена в окремий чохол із щільної тканини і працює незалежно від сусідньої. Чохли міцно зшиті між собою і ізольовані від наповнювача щільним матеріалом (термоповстю, спанбондом). Чим більше щільність пружин, що коливається від 200-1000 шт. і вище на кв. м., тим більш рівномірно розподіл ваги по поверхні, тим вище ортопедичні властивості і дорожче матрац. Вироби з незалежними пружинами безшумні, підвищеної комфортності, з поверхнею будь-якого ступеня жорсткості, підходять практично всім віковим категоріям без обмежень.

Який ортопедичний матрац краще купити? При виборі орієнтуйтеся, перш за все, на власні відчуття. Важливо, щоб Ви дійсно змогли розслабитися, а матеріали не викликали алергії або інших негативних реакцій. Ще одна порада - на такій покупці не слід надмірно економити. Пам'ятайте, матрац розрахований на довгі роки служби, тому має сенс відразу купити якісний виріб компанії «Пінськдрев», ніж через рік або два зіткнутися з необхідністю купувати нову модель.