Тільки комфортний міцний сон, дає заряд енергії і бадьорості на цілий день. Створити всі умови для цього допоможе хороший матрац. Він забезпечить максимальну зручність та правильне положення тулуба під час сну, яке допоможе підтримувати організм в тонусі. Але матраци бувають різні, і модель, яка підійде для одного, для іншого буде абсолютно неприйнятною. Саме тому так важливо знати, як правильно вибрати матрац.

Прочитавши наші рекомендації, ви можете сміливо приступати до вибору матраца компанії «Пінськдерев» як досвідчений і вимогливий покупець, який розуміє матраци і комфортний  здоровий сон.

Основні функції матрацу

Будь-який матрац незалежно від виду повинен забезпечувати комфорт, підтримку тіла, знімати напругу і втому. Крім цього, якщо він підібраний правильно, то може зменшити неприємні або больові відчуття в спині і навіть попередити виникнення деяких з хвороб. Найкращим чином з цим справляються ортопедичні матраци.

Ортопедичний матрац - це здоровий сон, якісний нічний відпочинок і профілактика захворювань хребта.

Однак, на сьогоднішній день, ортопедичними називають все матраци, які хоч якось підтримують тіло під час сну. Це не зовсім вірно, так як ортопедичний ефект дають не всі моделі, а тільки ті, які забезпечують максимально природне розташування хребта і не дають йому відчувати додаткових навантажень. Для цього вони повинні повторювати всі контури і форми людського тіла. Наприклад, занадто м'який матрац буде давати провисати хребту, а дуже жорсткий буде на нього тиснути.

Таким чином, цілющої дії від ортопедичних матраців очікувати не варто, однак серйозну допомогу на шляху одужання вони забезпечити в стані. Тим більше, що ортопедичний ефект матраца залежить від того, наскільки характеристики кожної конкретної людини співвідносяться з характеристиками матраца. Для людей великої статури і надмірною масою тіла потрібні матраци з характеристиками, відмінними від тих, що призначені для дітей або підлітків.

Як досягається ортопедичний ефектТак як різні частини тіла мають різну вагу, для того щоб матрац повторював його форму, потрібно щоб по всій довжині навантаження розподілялося рівномірно. Найкраще з цим завданням справляються водяні і повітряні матраци, але через свою дорожнечу і непрактичність, вони, скоріше, відносяться до екзотики. Говорячи про більш звичних для нас, латексних або пружинних моделях, для досягнення максимального ортопедичного ефекту вони повинні має різні зони жорсткості.

Види матраців

Вы можете зустріти в продажі пружинний чи безпружинний матрац – це дві основні категорії, на які ділять дану категорію. Для того щоб вибрати правильний матрац, необхідно знати їх основні відмінності.

Безпружинні матрацы

Безпружинні матраци відрізняються від пружинних меншою висотою і більшою жорсткістю (моделі «Лорд 1», «Річард», «Магнат»). Вони можуть складатися з одного або декількох шарів. При цьому, як наповнення для матраців, можуть використовуватися як штучні, так і натуральні матеріали.

Найякіснішими і кращими з безпружинних матраців, вважаються латексні. В їх основі знаходиться натуральний латекс, який виробляється зі спіненого екстракту соку каучукового дерева. Таке наповнення забезпечує прекрасну циркуляцію повітря, пружність, довговічність і стійкість до зовнішніх впливів. Ці матраци володіють хорошим ортопедичним ефектом, можуть мати різну жорсткість і комбінуватися з іншими матеріалами.
Також в якості натуральних наповнювачів часто використовуються кокосова койра. Матраци з подібними матеріалами відрізняються підвищеною жорсткістю.
Добре себе зарекомендували матраци, виготовлені зі штучного латексу. Вони виробляються за тією ж технологією, що і поролон - методом спінювання. За властивостями цей матеріал можна порівнювати з натуральним латексом. Такі матраци можуть мати різну пружність і жорсткість, які будуть залежати від кількості та діаметру отворів, а також від щільності пінорезини. Вони дають хороший ортопедичний ефект. Їх часто поєднують з іншими наповнювачами, в тому числі і натуральними.


ПРУЖИННІ МАТРАЦИ

 

До складу пружинних матраців входить блок пружин і шару різних наповнювачів. При цьому пружини можуть бути об'єднані між собою або незалежні один від одного.

Залежний пружинний блок

(моделі «Алесто», «Джуно», «Карола», «Фабіо») – це класична система пружин, звана «бонель», він використовується переважно для виготовлення матраців економ-класу. У ньому пружини об'єднані в одну систему, тому тиск тіла розподіляється відразу на всю поверхню матраца.

В незалежних пружинних блоках

(моделі «Баланс», «Релакс», «Йога», «Тонус», «Фітнес», «Актив», «Кардіо») використовуються окремі пружини, що знаходяться в спеціальних мішечках, зшитих між собою. Вони можуть мати різний діаметр, а, отже, і різну кількість на один квадратний метр, стандартом вважається 250 штук. При цьому, чим більше пружин буде використано, тим краще буде точкова еластичність. Це означає, що він краще буде прилягати до людського тіла і прогинатися в місцях навантаження. У матрацах, що мають малу точкову еластичність, утворюються западини, вони не дуже добре підтримують тіло і хребет. Ще одна перевага таких блоків полягає в тому, що в них можна використовувати пружини з різною жорсткістю, це дозволяє домогтися максимального ортопедичного ефекту.

Обивка і наповнювачі для матраців

Наповнювачі для матраців з пружинними блоками можуть використовуватися абсолютно різні.

- Першим розташовується настилочний фільтр. Він повинен бути виготовлений з жорсткого матеріалу, здатного захистити інші шари наповнення від пошкодження пружинами. Кращими вважаються фільтри з термопресованого повсті або спанбод.
- Наступний шар наповнювача додає матрацу додаткові властивості, наприклад, м'якість або твердість. Найчастіше використовуються войлок, поролон, ватин, латекс, кокосова койра.
- До найгірших наповнювачів відноситься ватин (вовняна або бавовняна вата), він схильний до скочування і має малу пружність.
- Хороші властивості еластичності і пружності має поролон, особливо його латексні види. При цьому неякісний дешевий поролон, який має низьку щільність, зазвичай, швидко починає кришитися і просідати.
- На сьогоднішній день кращими наповнювачами вважаються латекс, кокосова койра. При цьому варто враховувати, чим ближче до оббивки буде розташовуватися шар з кінського волоса або койри, тим жорсткішим буде матрац.

Кращим оббивним матеріалом вважається жаккард (1 група тканини (бавовняний жаккард), 2 група тканини (бавовняний жаккард з просоченням Алое віра)). Ця тканина міцна, щільна і довговічна. Вона може бути натуральною, з додаванням синтетики або повністю синтетичною. Оптимальними є змішані види. Не кращим варіантом буде оббивка з флока, так як вона не пропускає вологу і повітря, тому матрас не буде дихати.

Перевага трикотажу (3 група тканини) і в приємній текстурі лицьового боку (бавовняні нитки), і в особливій міцності - будь-яку дірочку можна акуратно зашити голкою, а ось на жаккарде можуть утворитися некрасиві стрілки. Так само плетіння трикотажу дозволяє йому краще тягнутися, повторюючи вигини матраца без натягу.

 ЯКОЮ ПОВИННА БУТИ ЖОРСТКІСТЬ МАТРАЦУ

Як занадто жорсткий, так і занадто м'який матрац, може викликати дискомфорт, тому даному моментові варто приділити особливу увагу.

Чим людина старша, тим м'якше їй потрібен матрац: дітям рекомендується спати на жорстких поверхнях, після досягнення повноліття можна зупинитися на моделі середньої жорсткості, після тридцяти, матрац слід вибирати виходячи з фізичних особливостей та особистих уподобань, після 50 рекомендуються м'які, комфортні поверхні.

Також, вибираючи жорсткість матраца, слід звернути увагу на вагу.

- Вага від 60 до 90 кг Це найпоширеніша вага людини. Отже, люди цієї вагової категорії можуть дозволити собі вибір будь-якого матраца з урахуванням інших, не вагових показників анатомічності і ортопедичних рекомендацій. Спеціально робити акцент на ваговій категорії в цьому випадку не варто.

- Вага від 40 до 60 кг У цьому випадку варто звернути увагу на більш м'які, анатомічні моделі або моделі середньої жорсткості.

- Вага понад 90 кг Вибирайте більш жорсткі моделі, які так само будуть цілеспрямовано підходити саме під ваш вік. Кожна модель забезпечена інструкцією, на якій є вказівка ​​до максимально припустимій вазі. Наповнювачі для матраців з пружинними блоками можуть використовуватися абсолютно різні.

Розмір матрацу

Найчастіше люди набувають матраци стандартних розмірів, так як підбирають їх для ліжок, що продаються в магазинах і теж мають свої стандартні габарити. Але бувають випадки, коли необхідні моделі, визначених розмірів, тоді можна виготовляти їх на замовлення.

Стандартні розміри матраців для односпальним ліжка становлять 0,8х1,9м., 0,8х2м. або 0,9х2м, для двоспальних можна замовити два односпальні матраца або один, повноцінний, природно, другий варіант буде краще. Зазвичай вони мають розміри 1,6х2м.

Залежно від видів матраців їх висота може коливатися від 4 до 30 см. Безпружинні матраци мають середню висоту 10-15 см., Пружинні - 17-25. Чим більше висота моделі, тим більше в ній наповнювачів і вище його вартість.

Рівень Вашої фізичної активності.

Якщо ваш спосіб життя передбачає невисокий рівень активності, це говорить про те, що анатомічні вимоги до матрацу повинні знижуватися. Вибирайте матрац, грунтуючись на особистих уподобаннях і стані власного здоров'я. Людям, які ведуть активний спосіб життя, займаються спортом, слід вибирати більш жорсткі моделі матраців.

Медичні показники.

Якщо вже є хронічні захворювання хребта, а так само в післяопераційний період, посттравматичний період, вибір матрацу обов'язково повинен здійснюватися згідно з рекомендаціями лікаря. Якщо ж періодично ви стикаєтеся з проблемою болю в спині і шиї, але медичного діагнозу у вас немає, слід вибирати найбільш жорсткі моделі. Якщо особисті переваги диктують вам вибір м'якого, комфортного матраца, але болю в спині все ж іноді дають про себе знати, вибирайте двосторонній матрац.

Звички і побажання.

Кожна людина по-своєму унікальна і індивідуальна. Порадьтеся з лікарем, зверніться за рекомендацією до Наших фахівців. І на підставі отриманих порад, виберіть ту модель матраца компанії «Пінськдрев», яка буде відповідати саме вашим перевагам. Вибір моделей настільки великий, що дозволяє поєднати «приємне з корисним» в кожному індивідуальному випадку!

Ми бажаємо Вам удачі, здоров'я і ​​найсолодших снів!