Тканина як оббивка для м'яких меблів завжди хороший вибір! Тканина - чудовий матеріал, і при цьому вона зносостійка і майже завжди за нею легко доглядати.

 

Умовні позначення:

  1. Флоки
  2. Жакарди
  3. Шеніли
  4. Велюр
  5. Штучна замша

 

 Флоки.

Флок - це нетканий текстиль. При його створенні використовують дрібний нейлоновий ворс, що наноситься на клеєву основу. Рівне ворсове покриття створює відчуття м'якості і комфорту. Розрізняють друковані та тиснені флоки. На друкованому флоці малюнок наноситься за допомогою паперового друку. Тиснені флоки - це однотонні тканини, на які малюнок наноситься валом.

 

Жакарди.

При жакардовому плетінні досягається максимальна щільність тканини. Цей спосіб створення тканини названий по імені Жозефа Марі Жакарда, який механізував цей трудомісткий процес. Малюнок створюється шляхом переплетення кольорових ниток з різним кроком (наприклад, вони пропускаються не під одну, а під декілька ниток основи). Найкраще колір тримається в тому випадку, коли жакард іде вже з пофарбованих ниток.

 

Шеніли.

Шеніли відносяться до групи жакардових тканин зі складним малюнком плетіння. Шенілова нитка, створена переплетенням простої і пухнастої ниток, стає практично не розтяжною і відмінно встає в загальну структуру тканини.

Шеніли можуть складатися з ниток одного роду, наприклад, поліестру, або бути змішаними, наприклад, поліестер з віскозою, бавовною або акрилом.

 

Велюр.

Трикотажні ворсові тканини зі стійкими малорозтяжними переплетеннями. Завдяки спеціальному волокну Дралон такі тканини дуже легкі в догляді. Плями потрібно обробити відразу після забруднення за допомогою чистої вологої серветки і пінки для чищення або порошку для синтетичних тканин. Велюри легко чистяться, зносостійкі, не мнуться, довговічні, не вигорають, стабільні в розмірах (не тягнуться і не стискаються), не токсичні, дихають.

 

Штучна замша.

Ооднотонна ворсова тканина. Зовнішній вигляд і характеристики штучної замші аналогічні відповідним властивостям натуральної замші, але в той же час тканина має прекрасні технічні характеристики. Штучна замша вільно пропускає повітря, має велику міцність, має різноманітну колірну гаму. Зручна в експлуатації.

 

Догляд та чистка вищезгаданих тканин

 

Як і всі  матеріали щоденного використання меблеві тканини також вимагають регулярного догляду, так як на них збирається пил і контактні забруднення. Загалом краще не допускати сильного забруднення, щоб не ускладнювати чищення і не допускати проникнення забруднення в тканину чохла. Правильна чистка та догляд підвищує споживчу цінність Ваших меблів. Розрізняють два поняття: чистка та догляд.

 


Догляд (для всіх видів чохлів). Його прирівнюють до щоденної особистої гігієни людини. Видаляються забруднення, що виникають при щоденному використанні (домашній пил, контактні забруднення), пилососом або м'якою щіткою у напрямку ворсу. 

Чистка. Це необхідно тільки при незвичайному забрудненні, наприклад після невеликих "нещасних випадків", які можуть відбуватися в домашньому господарстві (пролиті напої, їжа, кров і т.д.)


Видалення плям (див. Таблицю)

 Плями повинен видаляти фахівець. Але якщо Ви хочете цим зайнятися самі, Ви повинні дотримуватися наступного: великі частини, наприклад залишки їжі, необхідно видаляти ложкою або тупим кінцем ножа. Засохлі плями ні в якому разі не можна намагатися зняти нігтем, так як виникає небезпека пошкодження волокон тканини. Рідини видаляються серветкою. Необхідно промокнути, а не терти. Закінчити можна чистку теплою водою (30 гр.) І ph- нейтральним шампунем. Ні в якому разі не використовуйте очисники, так як вони містять кислоти і роз'їдають волокна.


При цьому важливо, завжди обробляти від краю до середини, щоб пляма не збільшувалася. Якщо Ви хочете використовувати очисний засіб, ніколи не обробляйте відразу забруднене місце. Спочатку перевірте на невидимому місці, чи не зіпсує цей засіб тканину. Чистити легко, без сильного натиску. Після видалення плями необхідно протерти всю поверхню - від шва до шва, щоб уникнути утворення плям. Залишки миючого засобу видалити сухою серветкою, ворс пригладити щіткою. Перш ніж знову використовувати почищену частину меблів, необхідно, щоб вона повністю висохла. Після висихання ще раз розгладити ворс м'якою щіткою.


Видалення плям з текстильних чохлів.

Водорозчинні плями 

А = обробити холодною водою, можливе використання розчину з ph-нейтрального шампуню і води. Ніколи не використовуйте гарячу воду, так як згорнеться білок 

B = обробіть теплим розчином з ph-нейтрального шампуню і води. Якщо плями залишились, після висихання можна обробити місця очисником плям. 

C = не дати засохнути! Відразу ж обробіть теплим розчином з ph-нейтрального шампуню і води.

Нерозчинні в воді плями

D = обробити розчинником, таким як промивний бензин, спирт або очисник плям

E = Не працювати з праскою! По можливості розкришити і обережно видалити. Увага - у велюру виникає небезпека пошкодження поверхні тканини.

F = запросіть спеціаліста

G = намочити білу серветку в розчині лимонної кислоти (1 ст.ложка на 100 мл холодної води) і нанести. Пляма очищати від країв до середини

 


Для флоків ні в якому разі не використовуйте розчинники, так як Ви можете пошкодити чохол! Місця склеювання або затвердіння ніколи не можна зчищати нігтем або щіткою, інакше виникнуть пошкодження. Всі плями видаляються дистильованою водою і милом з невеликим натисканням, колоподібними рухами.

 

Забруднення

Велюр

Флок, шт. замша

Шеніл, жакард

Пиво

С

С

С

Масло

D

D

D

Кров (застаріла)

G

G

G

Кров

A

A

A

Яєчний жовток/білок

A

A

A

Рвота

B

B

B

Фарба (емульсія)

D

D

D

Фарба (масло)

D

D

D

Жир

D

D

D

Фломастер

D

D

D

Напої/фруктові соки

С

С

С

Какао/молоко

B

B

B

Кава з молоком

B

B

B

Жувальна резинка

F

F

F

Кал/сеча

A

A

A

Ручка

B

B

B

Помада

B

B

B

Лак для нігтів

D

D

D

Парфюмерія

B

B

B

Ржавчина

G

G

G

Сажа

B

B

B

Крем для взуття

B

B

B

Салатний соус

B

B

B

Їжа

B

B

B

Винно-горілчані вироби

С

С

С

Чай

С

С

С

Чорнила

B

B

B

Віск

E

E

E

Вино

B/C

B/C

B/C