Зберігати меблі в упаковці виробника в критих приміщеннях при температурі не нижче + 20С і відносній вологості повітря від 45 до 70%. При зберіганні періодично (не рідше одного разу в 6 місяців) необхідно провітрювати приміщення.

При транспортуванні і зберіганні меблів при температурі мінус 10 і менш неприпустимими є динамічні навантаження, також необхідно до початку експлуатації витримати меблі в теплому приміщенні не менше доби без механічних впливів, так як можлива поява локальних ділянок з тріщинами на шкірі.
Транспортування меблів має відповідати вимогам ГОСТ 16371-93.
Меблі рекомендується експлуатувати в приміщенні з температурою від +10 ° С до +28 ° С і відносною вологістю повітря 65 + 5%.
При ослабленні з'єднань необхідно періодично підтягувати гвинти і шурупи.
Меблі не слід розміщувати поблизу опалювальних приладів. Переміщення виробів слід проводити, злегка піднявши над підлогою.
Поверхню виробів оберігати від механічних пошкоджень, від попадання на них рідин (ацетон, спирт і ін.). Рідину, яка випадково потрапила на поверхню, необхідно негайно видалити. Не допускається прямий контакт з водою.
Пил видалити м'якою тканиною або за допомогою пилососа. Не допускається застосовувати соду, порошки і пасти при догляді за меблями.
Не допускається ставити на меблі гарячі предмети і предмети, що мають гострі опори.

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО І ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ (експлуатації)

Дбайливе поводження з меблевими виробами. Використання меблів згідно їх призначення.
Всі дії, які відбуваються з меблями (відкривання, закривання, розкладання, складання і т.д.), необхідно здійснювати без ривків і різких рухів, притримуючи частини, які беруть участь в процесі.
Особливу увагу необхідно приділити процесу видалення стрічки ранцевої, яка застосовується для фіксування механізмів трансформації і секцій з підйомним елементом в процесі транспортування, з метою запобігання травмуванню рук залишеними скобами в місці кріплення стрічок.
Щоб уникнути появи скрипу в рухомих з'єднаннях виробу, при ослабленні вузлів з'єднань, викликаних підвищеними динамічними навантаженнями, необхідно періодично їх підтягувати і регулярно змащувати механізми, петльові та нарізні сполучення, заклепувальні з'єднання спреєм WD40 або Mannol. Скрип механізмів не є дефектом - це результат неналежного догляду за меблями.
Забороняється стрибати на спальному місці, сидінні виробів. Максимальне навантаження на один гнутоклеєний виріб (лату) не більше 50 кг.
Щоб уникнути деформації вузлів механізму не допускаються удари ніжок об підлогу при його розкладанні.
Щоб уникнути поломок механізму трансформації, строго заборонено в процесі складання механізму розміщення на ньому постільних речей.


ЗАБОРОНЕНО. Необхідно виключати локальне динамічне навантаження на край останньої секції механізму (після опори) і на підголівник.

При розкладанні і складанні механізмів трансформації необхідно дотримуватися заходів безпеки, не братися руками за рухомі частини механізма.
Забороняється дітям проводити трансформації дивана-ліжка.
УВАГА!
Щоб уникнути усадки матраца, що знаходиться тривалий час в складеному стані (механізм трансформації в положенні «диван»), необхідно в обов'язковому порядку, не рідше одного разу на місяць, розкладати механізм трансформації в положення «ліжко», не менше ніж на 8 годин. При недотриманні цього правила, підприємство відповідальності за деформацію матраца не несе.

Догляд за тканиною оббивочною
Регулярний догляд - для видалення пилу і підтримки шовковистого блиску матеріалу, тканину необхідно регулярно обробляти пилососом. Пил видаляти за допомогою губки або м'якої щітки для одягу. Більш детальну інформацію по догляду за тканинами Ви зможете отримати, відвідавши сайти виробників оббивних матеріалів: www.obivka.ru; www.souz-m.ru; www.urben-textile.ru; www.decortkani.by; www.microtex.cz
При виборі миючого засобу необхідно ознайомитися з інструкцією по його застосуванню або проконсультуватися з фахівцями спеціалізованих підприємств (хімчистки і т.п.).

Догляд за м'якими елементами з наповнювачем «Soft і Soft +»
Відновлення форми м'яких елементів з наповнювачем «Soft», «Soft +» здійснюється методом збивання; рівномірний розподіл наповнювача в знімних подушках - шляхом струшування не рідше одного разу в день.

Кілька слів про шкіру.

Шкіра є унікальним, натуральним і неповторним матеріалом, але вона, на жаль, не володіє самоочисними і самовідновлювальними властивостями.

В результаті впливу сонячного освітлення, вологості, температури, поту людини і кисню, в шкірі починаються процеси старіння, які одночасно відображаються на багатьох фізичних властивостях цього матеріалу. Тому при догляді за шкірою на перше місце виходить правильний ЗАХИСТ шкіри, і тільки наступним етапом - ЧИСТКА. Якщо за шкірою не здійснювати ніякого догляду - не чистити і нічим не захищати, - то з часом молекули жиру і кислоти, що потрапляють на неї, викличуть розтріскування.

 Шкіряні меблі будуть виглядати краще і прослужать ЗАТ Холдингова компанія «Пінськдрев» пропонує користуватись специально розробленими, на основі багаторічного досвіду роботи з натуральною шкірою, десятьма основними правилами.

ПРАВИЛО ПЕРШЕ. Необхідно підтримувати нормальну відносну вологість приміщення, в якому знаходяться меблі - не нижче 65-70%. Шкіра є гігроскопічним капілярно-пористим матеріалом, яка добре поглинає вологу і так же легко її віддає. Масова частка вологи в шкірі повинна бути не нижче 10-16%, цей рівень легко підтримується, якщо відносна вологість приміщення становить 65-70%. При більш низькій вологості шкіра почне віддавати масову частку вологи, що призведе до передчасної сухості і ламкості шкіри, і, як наслідок, осипання барвника.

ПРАВИЛО ДРУГЕ. Для попередження вицвітання або вигорання фарбника, меблі бажано не ставити під прямі сонячні промені, інтенсивні електричні лампочки. Розташовуйте шкіряні меблі на відстані не менше 30-40 см від джерел тепла. Ніколи не використовуйте фен і обігрівальні прилади для сушіння шкіряних меблів, так як при цьому шкіра втрачає разом з  вологою до 25% жирів, смол, масел і інших органічних і неорганічних речовин і, в результаті, стає сухою і ламкою, втрачаючи свої унікальні властивості і зовнішній вигляд.

ПРАВИЛО ТРЕТЄ.   Звичайна вода з-під крана абсолютно не підходить для догляду за оббивкою меблів, так як вона може бути занадто жорсткою або м'якою. Жорстка вода пересушить шкіру, спровокує руйнування захисного шару, створить мікротріщини, які на перших порах будуть не видні оку, але запустять процес старіння в шкірі. У мікротріщини починають потрапляти молекули кисню, поту людини, вологість і пил з повітря, все більше і більше збільшуючи мікротріщини в розмірах. Занадто м'яка вода проникне в пори шкіри і тим самим спровокує виникнення цвілі, з якою практично неможливо боротися. Також вода з-під крана може містити вапно, солі важких металів, які залишать на поверхні шкіри білясті розводи, які важко вивести. Мило або слабкий мильний розчин також не придатні для догляду натуральною шкірою, так як порушують її кислотність (рівень РН). В результаті шкіра ще сильніше пересушується, стягується, і мікротріщини стрімко збільшуються в розмірах. Навіть якщо використовувати на перший погляд безпечне дитяче мило, можна також отримати великі неприємності, так як воно практично завжди містить пом'якшувач, зволожуючі добавки, які залишать на поверхні шкіри незмивну білу плівку. Господарське мило, яке має в своєму складі їдкі речовини, різко погіршує показники еластичності шкіри і знижує її опір тертю. Таким чином, процес руйнування шкіри при використанні водопровідної води і мила стає практично незворотнім.

ПРАВИЛО П'ЯТЕ. Деякі косметичні вироби та вироби для догляду за тілом містять розчинники і масла. Ці вироби несприятливо впливають на меблеву шкіру і можуть, з часом, зіпсувати її зовнішній вигляд. Не намагайтеся користуватись шкіряними меблями, коли у Вас мокрі волосся або відразу після нанесення засобів по догляду за тілом. Також, якщо Ви проходите курс лікування і приймаєте антибіотики, необхідно уникати прямого контакту з натуральною шкірою, так як виділення поту самі по собі негативно впливають на неї, а в поєднанні з ліками ця дія посилюється. 

ПРАВИЛО ШОСТЕ. Підтримуйте зовнішній вигляд поверхні і текстури шкіри за допомогою обережного протирання меблів чистою сухою тканиною або використовуючи пилосос з м'якою насадкою-щіткою. Це допоможе видалити пил, і пори шкіряної поверхні залишатимуться чистими, що помітно знизить знос покриття. При попаданні на шкіри рослинного або тваринного жиру, ні в якому разі не застосовуйте воду або засоби для чищення - просто протріть пляму сухою тканиною і залиште на якийсь час. Незабаром пляма вбереться і стане непомітниою. Пролиту на шкіряні меблі рідину необхідно негайно промокнути губкою або тканиною, не чекаючи, поки вона висохне сама. Потім можна скористатися спеціальним засобом для догляду за шкіряними меблями. У разі потрапляння на шкіру бруду, легко, не розтираючи, промокніть пляму шматочком вати або сухою тканиною. Якщо цього виявилося недостатньо, намочіть вату і протріть легкими круговими рухами, натискаючи не дуже сильно, потім зберіть залишки вологи сухою тканиною.

ПРАВИЛО СЬОМЕ.   Уникайте зайвого тертя виробів з натуральної шкіри. Протирайте шкіряні меблі легкими круговими рухами, не натискаючи, переходячи від однієї частини дивана до іншої. Пам'ятайте, що тертя і різкі рухи небезпечні для шкіряних меблів

ПРАВИЛО ВОСЬМЕ. Щоб уникнути появ плям, захищайте Ваші шкіряні меблі при використанні домашніх хімічних продуктів, таких як: склоочисники, відбілювачі, лак для нігтів, рідина для зняття лаку для нігтів, клей, крем для взуття, фарби, спирт, роз'їдають матеріали

ПРАВИЛО ВОСЬМЕ. Меблева шкіра - нестійкий до домашніх тварин матеріал. Не дозволяйте Вашим улюбленцям лежати на шкіряних меблів. Їх кігті можуть подряпати шкіру, що спричинить за собою необхідність дорогого ремонту. Крім того, слина домашніх тварин містить кислоту і може пошкодити поверхню натуральної шкіри.

ПРАВИЛО ДЕСЯТЕ.Навіть якісно оброблена виробником шкіра все одно здатна сприймати різного роду фарбувальні пігменти, тому намагайтеся позбавити шкіряні меблі від постійного контакту з подушечками, пледами, покривалами, іграшками та іншими речами (джинси, газети та ін.), що володіють фарбувальними здібностями, особливо якщо оббивка зроблена зі світлої шкіри.

Дотримання всіх перерахованих вище правил і порад дозволить Вам довгий час насолоджуватися відпочинком на комфортабельному шкіряному дивані.

Крім того, догляд за шкіряними меблями передбачає те, що з певною періодичністю, краще два рази в рік, Ви будете проводити профілактику, обробляючи її спеціальним складом по догляду за шкірою. Для цих цілей ЗАТ «Холдингова компанія «Пінськдрев» пропонує використовувати кілька спеціалізованих засобів по догляду за шкіряними меблями, які можна придбати у офіційних представників нашої компанії. В першу чергу, хотілося б звернути Вашу увагу на набір засобів Leather Master від італійської фірми UNITERS з 2 флаконів, які призначені для очищення шкіри і захисту її від негативного впливу, що чиниться в процесі експлуатації.

Набор

Крім того, догляд за шкіряними меблями передбачає те, що з певною періодичністю, краще два рази в рік, Ви будете проводити профілактику, обробляючи її спеціальним складом по догляду за шкірою. Для цих цілей ЗАТ «Холдингова компанія «Пінськдрев» пропонує використовувати кілька спеціалізованих засобів по догляду за шкіряними меблями, які можна придбати у офіційних представників нашої компанії. В першу чергу, хотілося б звернути Вашу увагу на набір засобів Leather Master від італійської фірми UNITERS з 2 флаконів, які призначені для очищення шкіри і захисту її від негативного впливу, що чиниться в процесі експлуатації.

  1. Перший флакон– це  LEATHER SOFT CLEANER – засіб для дбайливого очищення шкіри, яке ніжно і разом з тим інтенсивно очищає шкіру від слабких забруднень, зберігаючи її природну красу і особливі характеристики, не залишаючи жодних слідів на очищеній поверхні.
  2. Другий флакон– це LEATHER PROTECTION CREAM –захисний засіб для шкіри, що зберігає надовго новизну шкіряних речей. Жирові речовини, які містяться в шкірі і надають їй еластичність, з часом висихають. Втрата еластичності призводить до розтріскування лицьового шару. Тому меблі з натуральної шкіри потрібно не часто, 1-2 разів на рік, змащувати спеціальним захисним кремом LEATHER PROTECTION CREAM. Також LEATHER PROTECTION CREAM полегшить видалення таких плям, як чорнильні, від губної помади, гірчиці, друкарської фарби, синьої джинсової фарби, так як створює на шкірі невидимий, проникний для повітря, бар'єр. Поверхня шкіри стає більш стійкою до забруднень, легше чиститься.

Для догляду за шкіряними меблями також варто мати спеціальний засіб не профілактичного, а очисного плану, на випадок, якщо меблі раптом будуть забруднені. Для цих цілей ЗАТ «Холдингова компанія «Пінськдрев» пропонує купувати у офіційних представників засіб для чищення Super Cleaner італійської фірми UNITERS для видалення з шкіри слідів фарби від джинсів, друкарською фарби і інших подібних забруднень. При використанні даного засобу необхідно чітко слідувати інструкції, зазначеної в анотації до препарату, щоб уникнути небажаного результату. 

 Super Cleaner  Leather Vital

Super Cleaner

Средство для удаления красителей с кожи

Leather Vital

Средство для обновления кожи

 

Крім того, шкіряні м'які меблі будуть завжди добре виглядати, якщо їх обробляти один або два рази на рік спеціальним засобом для пом'якшення шкіри. Для цих цілей рекомендується використовувати італійський засіб Leather Vital, який використовується для збереження еластичності шкіри і запобіганню її надмірного розтягнення

Більш детальну інформацію про всі ці засоби і про багато інших Ви зможете отримати на офіційному сайті компанії-виробника: www.uniters-online.ru

Наприкінці, хотілося б ще раз звернути увагу на те, що всі рекомендовані нами засоби наносяться спочатку на матеріали для чищення (губки, серветки), які входять в кожен комплект по догляду за меблями, і тільки потім, за допомогою цих матеріалів, на невелику непомітну ділянку шкіри. Якщо засіб не викличе змін кольору шкіри можна обробляти весь набір меблів. Наносити засоби відразу на шкіру не можна!

Сподіваємося, що за допомогою наших порад і правильного використання всіх запропонованих засобів, Ви без зусиль зможете зберігати свої шкіряні меблі у відмінному стані довгі роки.